Garanti Şartları

Satılan her yeni GAZ aracı Gaz Ticari Araçlar Türkiye güvencesi altındadır. Garanti aracın müşteriye teslim edildiği tarih itibariyle başlar. Garanti süresince araçta imalat, montaj veya malzemeden kaynaklanabilecek arızalar neticesinde onarım veya komple parça değişimi ile arızaya bağlı işçilikler müşteriden hiçbir ücret talep edilmeksizin Gaz Ticari Araçlar Türkiye tarafından karşılanacaktır.

Next modellerimiz 3 yıl / 150.000 kilometreye kadar garanti kapsamındadır. Tüm onarım işlemleri yüksek kalite standartlarına göre yapılmaktadır. Boya ve kaporta garantisi aracınızın üstün teknoloji ile üretilen ve boyanan araç gövdelerini imalattan kaynaklanan boya hatalarına karşı 5 yıl / 150.000 kilometre güvence sunmaktadır. Gövde paslanmazlık garantisi ile aracınız korozyona karşı güvence altındadır.

Normal kullanım sonucunda aşınan ve zamanla değişmesi gereken, kayışlar, filtreler, fren balataları, debriyaj baskı balata bilya, yağlar, sıvılar, ampüller, ve bunun gibi sarf malzemeleri ve amortisör, makas burçları, diğer lastik aksam gibi yol şartları ile direkt ilgili parçalar, ön düzen tekerlek balansı, subap ayarı, fren ayarı gibi araç kullanıldıkça bozulabilecek ayarlar ve bu sebeple ortaya çıkabilecek arızalar garanti kapsamında değildir. Ancak, bu arızaların imalat veya montajdan kaynaklanması durumunda garanti kapsamı dahilindedir.

Aracın garantiden yararlanabilmesi için bütün periyodik bakımlarını ve onarımlarını garanti ve kullanım kitapçıklarında belirtilen kilometre veya zaman aralıklarında Gaz Ticari Araçlar Türkiye Yetkili Servislerinde eksiksiz olarak yaptırmış olması gerekmektedir.