Üretim

GAZ markasının Rusya dışındaki ilk ve tek fabrikası olan GAZ Ticari Araçlar Türkiye fabrikası, Türk otomotiv sanayisinin en önemli merkezlerinden biri olan Sakarya’nın Söğütlü ilçesinde 2 Aralık 2012’de hizmete açılmıştır.

GAZ Ticari Araçlar Türkiye fabrikası, üretimin her aşamasında uluslararası metod ve prosesleri kullanmaktadır. Evrensel kalite ve çevre yönetim sistemlerinin uygulandığı fabrikanın üretim kapasitesi yıllık 3600 adet olup, Türkiye dışındaki tüm çevre ülkelerin de beklentilerine cevap verebilecek olan araçları üretme potansiyeline sahiptir.

GAZ Ticari Araçlar Türkiye fabrikası, ürettiği GAZelle Next kamyonetlerde ve üretimine başlayacağı yeni hafif ticari araçlarda önemli oranda Türk yan sanayisini kullanmaktadır. Lokalizasyon planı dahilinde yerlileştirilen tüm parçalar aynı zamanda Rusya’ya da ihraç edilmekte ve yüzbinlerce aracın üretiminde Türk malı komponentler kullanılmaktadır.

GAZ Ticari Araçlar Türkiye fabrikası bölge istihdamına ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ederek, en önemli ticari araç üretim merkezlerinden biri olma kararlılığındadır.