Yedek Parça

GAZ orijinal yedek parçaları kalite ve güvenlik standartlarına uygun olarak üretilmiş olup aracınızı ilk günkü kadar konforlu ve güvenli kullanmanızı mümkün kılar. Bu doğrultuda GAZ orijinal yedek parçaları aracınızın ömrünü uzatır ve ikinci el değerini korumasına yardımcı olur.

Orijinal olmayan yedek parçaların kullanımı ilk bakışta uygun maliyetli olarak görünse de uzun vadede yüksek maliyetli arızalara sebep olabilir. Aracınızın uzun kullanım ömrü ve can güvenliğiniz açısından Yetkili Servislerimizden temin edebileceğiniz Orijinal GAZ Yedek parçalarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

GAZ orijinal yedek parçalarını seçmek, üretici kalitesine ve uzman teknisyenlere güvenmek, aracınızın dayanıklılığını artırarak her zaman en yüksek performans ile çalıştığına emin olmanız demektir. GAZ yedek parçalarının tamamı orijinal olarak GAZ Kalite ve Güvenlik Standartlarına uygun üretilmektedir. Orijinal parçalar aracın ömrünü uzatır, ikinci el değerini artırır ve sürüş güvenliği sağlar.

GAZ Orijinal Hava Filtresi
Hava filtresi motorun akciğeridir. Dışarıdan motor içerisine girebilecek ve motora zarar verebilecek her türlü toz vb. maddeleri filtre eder.

Orijinal olmayan ya da zamanında değişmeyen hava filtresi;

  • Yakıt tüketiminin artmasına,
  • Motor parçalarının ve Turbo vb. ünitelerin kısa sürede arızalanmasına,
  • Motor performansının düşmesine sebep olacaktır.

GAZ Orijinal Yakıt Filtresi
Yakıt filtresi yakıt sisteminin can damarıdır. Yakıt içerisinde bulunabilecek her türlü toz, su vb. yabancı maddeleri filtre ederek hassas sistem parçalarının zarar görmesini engeller.

Orijinal olmayan ya da zamanında değişmeyen yakıt filtresi;

  • Yakıt sistemi içerisine yabancı madde girmesine,
  • Enjektör ve Yakıt pompasının kısa sürede arızalanmasına,
  • Motor performansının düşmesine sebep olacaktır.

GAZ Orijinal Yağ Filtresi
Yağ filtresi yağda oluşabilecek pislik, parçacık vb. maddeleri filtre ederek, gerekli miktarda ve doğru hızla yağ akışı sağlar ve motor parçalarının düzgün yağlanmasını sağlar.

Orijinal olmayan ya da zamanında değişmeyen yağ filtresi;

  • Motor içerisine talaş, kurum, pislik vb. maddelerin girmesine,
  • Motorun hareketli parçalarının kısa sürede aşınmasına,
  • Motor ve önemli ünitelerin kullanım ömrünün azalmasına sebep olur.