Basında GAZ

Rus devi, Gaz Türkiye Türkiye’de bayi ağını güçlendirmeye hız verdi

Türkiye pazarına ilk olarak 2004 yılında giren, Rus otomotiv devi GAZ Group, daha önce distribütörler aracılığı ile yürüttüğü faaliyetlerini doğrudan sürdürme kararı aldı. Sakarya’da montaj tesisi bulunan Rus şirket, Türkiye genelinde bayi ağı kurma çalışmalarına hız verdi

SAKARYA’DA MONTAJ YAPIYOR
Sakarya’daki montaj tesislerinin olduğunu işaret eden Gaz Group Uluslararası Operasyonlar Direktörü Leonid Dolgov, “Burada sadece montaj yapılmakta. Diğer distribütör zamanında sadece kamyonet üretilirken ürün gamımızı genişleterek şimdi hem kamyonet hem de 11,5 ve 13,5’luk panelvanları da üretiyoruz” dedi.

ÖNCELİK BU İKİ İLDE
Türkiye genelinde hali hazırda 16 bayi ve 36 servis istasyonlarının olduğunu aktaran Dolgov “Bayi ayısını artırmayı düşünüyoruz. Uygun adaylar çıkarsa bu sene öncelikle Konya, Gaziantep gibi bölgeleri hedefliyoruz” dedi.

FİYAT AVANTAJI YÜKSEK
Ürünlerinin önemli bir fiyat avantajı sağladığına vurgu yapan Dolgov “Fiyat fayda dengesi olarak baktığınızda bizim ürünlerimiz çok uygun. Çok avantajlı bir ürün sunuyoruz. Satın almada ciddi fiyat avantajınız var. Ürünlerimiz yüzde 25-35 aralığında daha uygun. Bu yıl satışlarımızı ikiye katlamayı hedefliyoruz. Aracın dizaynına bakınca herhangi bir zafiyeti yok. Bakınca aslında bu fiyat farkı bana göre çok fazla. Ama neden bu fiyat farkını koyuyoruz ve neden bu özveride bulunuyoruz? Araçlarımız gözüksün, trafiğe çıksın, insanlar bilsin görsün diye böyle bir fiyat farkı oluşturduk. Üç senede ve 150 km garantimiz var. Bakım aralığı da 20 bin km. Servis teşkilatımız eğitimli. Yedek parça tedarikte sorun yok. Ciddi stoğumuz bulunuyor. Satıştan çok marka algımız önemli” dedi.

TÜRKİYE PAZARINA GÜVENİYORUZ
Türkiye pazarının geçen yıl yüzde 42 daralmasına karşın Türkiye pazarına güvendiklerini kaydeden Dolgov “Alımlar geciktiriliyor ama bu uzun sürmez” dedi. Dolgov açıklamasının devamında “Uzun vadede Türkiye’de üretip, yurt dışına ihraç etmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.


GAZelle Next >

Gaz Türkiye kur artışına rağmen büyük avantajlar sunuyor

Rus menşeili Ticari Araç devi GAZ, dövizde yaşanan dalgalanmalara inat hem indirim, hem de kullanım maliyetleriyle rakiplerine göre önemli avantajlar sağlıyor. Gaz Türkiye kur artışına rağmen büyük avantajlar sunuyor.

Gaz Türkiye Satış Direktörü Eray Gazioğulları, “Kurdaki artışlara rağmen GAZelle Next ile müşterilere inanılmaz bir fiyat avantajı sunuyoruz. Cummins Motorlu 150 HP Panelvan aracımız 77.055 TL’den, yine aynı motora sahip kamyonet araçlarımızı ise 68.900 TL’den başlayan fiyatlarla sunuyoruz. Araçlarımızın fiyatlarını rakiplerimiz ile mukayese ettiğimizde müşterilerimize en az yüzde 30 avantaj sağlıyoruz. Üstelik 5.000 TL’ye varan nakit ve takas indirimleriyle 3 yıl / 150.000 kilometre garanti de vermekteyiz. GAZelle Next fiyatlarını piyasadaki rakipleriyle kıyasladığınızda ticaretinizi ertelemeye gerek olmadığını göreceksiniz” dedi.

Türkiye ile Rusya arasındaki örnek işbirliği
Gaz Türkiye’nin Rusya’yla ilişkilerde büyük önem arz ettiğini belirten Gazioğulları, “Artan kur maliyetlerine rağmen üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz, müşterilerimize araçları en uygun şartlarla sunarak ticarete destek oluyoruz. Gaz Sakarya tesisleri, Türkiye ile Rusya arasındaki gelişen işbirliğine güzel bir örnek teşkil etmektedir. Gaz Türkiye, Hafif Ticari Araç pazarında önemli pazar payı elde etmeyi hedeflemektedir.” diye konuştu.

FSM’den geçmenin en ucuz yolu
Eray Gazioğulları, ayrıca GAZelle Next Panelvan 11.5 m3 araçlarının Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçebilme avantajının olduğunu da sözlerine ekledi.


GAZelle Next >

GAZelle NEXT Panelvan Türkiye'de Satışa Sunuldu

Sakarya, Şubat 08, 2018, – Rusya’nın en büyük endüstriyel grubu olan Basic Element’in bir alt kuruluşu olan GAZ, Türkiye'de GAZelle NEXT Panelvan satışına başladı. Araçlar Türkiye pazarında gövde hacmi 11,5 m3 ve 13,5 m3 olmak üzere iki versiyonda GAZ Türkiye bayilerinde satışa sunulmuştur.


GAZelle Next >


GAZelle Next Panelvan

Basında GAZ Türkiye