GAZ Grubu, COMTRANS 2019 fuarında yeni modeller sunuyor

19.09.2019.
GAZ Grubu, COMTRANS 2019 fuarında yeni modeller sunuyor
GAZ Grubu, COMTRANS 2019 fuarında yeni modeller sunuyor


Moskova, 2 Eylül 2019 - GAZ Group COMTRANS 2019 fuarında hafif ticari araçlar, orta hizmet kamyonları, otobüsler ve aktarma organları için yeni modeller sunuyor. Fuarda tanıtılan en önemli yeni ürün, orijinal GAZelle'ın 25. yılını kutladığı yıl, Gorky Otomobil Fabrikası mühendisleri tarafından geliştirilen yeni hafif ticari araç GAZelle NN. Diğer yeni ürünler arasında Sadko Next arazi aracı, iki tür doğal gaz kullanan GAZon Next 10 ve yükseltilmiş Sobol 4x4 bulunmaktadır. Şirketin otobüs yelpazesi yeni düşük katlı minibüs, GAZ elektrik otobüsü, yeni Vector Next şehirlerarası otobüs ve GAZelle Next 4.6 CNG minibüsüyle tanitilmaktadir. Ayrıca GAZ Grup kabininde YMZ-530 motor ailesini temel alan Euro-5 gaz motorları ve bir Euro-6 dizel motor bulunuyor. Fuar, 3 Eylül - 7 Eylül tarihleri arasında Crocus Expo'nun binasında gerçekleşecek.


GAZ Grup Başkanı Vadim Sorokin:


- COMTRANS fuarında, 10 yeni model ticari araç ve otobüs sunuyoruz. Hepsi, günümüzde küresel ticari araç endüstrisinin gelişimini tanımlayan gelecekteki gerekliliklerini karşılamaktadır. Bunlar, sadece sürücünün elinde bir araç olarak değil, aynı zamanda bir ortak olarak görev yapan, yol durumunu analiz eden bir asistan ve sürücüyle etkileşime giren yardımcı sistemleri olan araçlardır. Bunlar, düşük hareketli yolcular için “erişilebilir ortamın” tüm gereksinimlerini karşılayan alçak katlı otobüslerdir. Bunlar sıfır emisyonlu elektrikli araç çözümleri ve doğal gaz yakıtlı araçlardır. Bunlar iş ve seyahat için modern arazi araçlarıdır. Yenilikler ve ileri mühendislik çözümleri sunarken, tasarımlarımızda GAZ markasının ülkedeki en popüler marka olarak kalmasıni saglayan özelliklerini koruyoruz: düşük satin alma maliyeti, dayanıklılık ve maksimum işlevsellik.


Yeni nesil hafif ticari araç GAZelle NN'de 30'dan fazla sürücü asistan sistemi, daha fazla konfor, daha düşük satin alma maliyeti ve çok yönlülük bulunuyor. Çok yönlülüğü sayesinde, yeni platform, önümüzdeki on yıl içerisinde GAZ serisinin daha da geliştirilmesi için temel olacaktır. 5 kamera, 8 ultrasonik sensör, 3 radar 360 derecelik görünürlük, kör noktaların izlenmesi, trafik işaretlerinin tanınması, trafik sinyalleri, hava koşulları ve aydınlatma seviyesi sağliyor. Elektronik “beyin” tarafından işlenen bu veriler daha sonra adaptif cruise control, yol işaretlerine dayalı akıllı hız ayarı, şerit tutma yardımcısı, otomatik acil frenleme ve diğer sistemleri içeren ADAS sistemleri tarafından kullanılır.


Tamamen yeni araç kabininde 20 ayarlı konforlu bir sürücü koltuğu, modern klima kontrolü, 9 inç ekranlı multimedya sistemi, TFT ekranlı yeni bir gösterge paneli ve anahtarsız erişim ve motor çalıştırma özelliği bulunuyor. Bazı teknik gelişmeler gürültü ve titreşim seviyelerini önemli ölçüde azaltmıştır. Akıllı bir elektrik sistemi sayesinde mumkun olan ve kaza oranını azaltan, ongorucu teşhisler, servis ömrünü ve temel bileşenlerin güvenilirliğini artırmayı ve yakıt tüketimini azaltmayi amaçlayan 50'nin üzerinde teknolojik değişiklikler geri ödeme süresini azaltır ve araç operasyonunun ekonomik etkinliğini arttirir.


Yeni minibüs modeli alçak zemin seviyesi ve geniş oturma alanı ile karakterize edilir. GAZelle Next platformuna dayanan minibüs, Erişilebilir Ortam programının şartlarına tam olarak uyar ve az hareketli yolcular için kolay giriş ve çıkış sağlar: engelli insanlar, yaşlılar, bebek arabası olan yolcular. Minibüsün tasarım özellikleri arasında, gömülü bir merkezi bölüme sahip benzersiz bir takviyeli çerçeve, daha yüksek bir yük taşıma kapasitesine sahip bir arka aks ve tüm tekerleklerde disk frenli yüksek verimli bir fren sistemi bulunur. Otobüs 22 yolcu taşımak üzere tasarlanmıştır.


Sadko Next arazi aracı, yeni ikonik GAZ arazi aracı neslini temsil ediyor. Eşsiz bir arazi kabiliyetini yüksek konfor, işlevsellik ve modern mühendislik çözümleriyle birleştiriyor. İnce yaprak yaylı yeni ön süspansiyon ile birlikte entegre direksiyon, iyi yol tutuşu, yumuşak sürüş ve denge sağlar. Tamamen pnömatik fren sistemi, fren pedalında küçük bir kuvvet gerektiren etkili frenleme sağlar. Yüksek mukavemetli çelikten yapılmış yeni bir çerçeve, yeni bir aktarma organı, yükseltilmiş diskli tekerlekler ve daha yüksek yük oranına sahip yeni lastikler, yeni direksiyon mafsallı akslar, tasarımın bir bütün olarak yüksek güvenilirliğini ve dayanıklılığını koruyarak aracın yük taşıma kapasitesini arttiriyor. Yeni Sadko, geniş galvanizli çelikten yapılmış Next üç koltuklu kabine sahip. Aracın taşıma kapasitesi 3 tona (şasi için) yükselmiş, aşılabilir derinliği 1,2 m'ye kadar çıkmış ve şimdi 2,56 tona kadar brüt ağırlıkta bir römork çekebiliyor.


GAZon Next 10 LNG / CNG, iki tip doğal gaz üzerinde çalışan kombine bir taşıma sistemi ile donatılmıştır: LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) ve CNG (sıkıştırılmış doğal gaz). Karşılaştırılabilir bir yakıt deposu kapasitesiyle LNG, CNG'den 3 kat daha fazla menzil sağlar. Bu nedenle, bu tür araçlar uzun günlük çalışmalar için en uygun maliyetlidir. Tek bir gaz tankındaki bir aracın menzili 900 km'dir.


GAZelle Next 4.6 CNG minibüs 22 yolcu taşımak için tasarlanmıştır (19 koltuk ve 3 ayakta yer). Otobüs yükseltilmiş gaz / benzinli EvoTech 3.0'a sahiptir. Motor hacmi 3 l'e yükseldi ve bir dizi başka mühendislik değişikliği motorun güç çıkışını ve torkunu arttırdı, ısı stresi azaltılarak ve yüksek sıcaklıklarda çalışma kararlılığını arttırdı. Sıkıştırılmış gaz kullanımı, benzin ve dizel yakıtla karşılaştırıldığında yakıt maliyetlerinin% 40-50 oranında (belirli bir modelin kilometresine ve özelliklerine bağlı olarak) azaltılmasını sağlar.


Yenilenmis Sobol 4x4 arazi aracı, güncellenmiş bir ön uç stili, CV eklemli yükseltilmiş bir ön aks, yeni bir aktarma kasası, elektrikle kontrol edilen daha yüksek bir tork ile karakterize edilir. Yeni sürücü koltuğu, bir joystick vites değiştiricisi ve diğer mühendislik değişiklikleri, aracın konfor seviyesini ve titreşim seviyelerini önemli ölçüde artırdı ve gürültüyü azalttı.


Şehirlerarası yollar için olan Vektör Next 8.8 otobüsü, GAZ Grubu'nun Next amiral gemisi serisini genişletiyor. Yeni sürüm uzun mesafeli toplu taşıma operasyonları için tasarlanmıştır. Otobüsün iç kısmında ergonomik koltuklar, bireysel servis üniteleri, ilave tırabzanlar bulunuyor. Yolcu konforu için renkli çift camlı pencereler ve bagaj bölmesi bulunur. Otobüs, 30 koltuk olmak üzere 48 yolcu taşımak üzere tasarlanmıştır. Otobüs, sürücü koltuğunun ergonomisini, yolcu bölmesi için ayrı bir klima sistemini ve gelişmiş bir ses yalıtım sistemini geliştirdi. Otobüsler, 168 beygir gücünde Euro-5 uyumlu YMZ-534 dizel motorlarla desteklenmektedir. Yeni Vector Next elektronik rota göstergesi ve bir kayar çubuk, bir çoklu ortam ekranı ile donatılmıştır. 20 000 km'ye varan servis aralığı, 3 yıl garanti süresi, gövdenin ve sistemlerin ve ünitelerin yüksek dengeli servis ömrü en uygun mülkiyet maliyetini sağlar.


Ultra hızlı şarjlı GAZ elektrikli otobüs, yeni sıfır emisyonlu aracın güncellenmiş bir sürümüdür. Para işletimi ve bakımı için en iyi değeri sunması için popüler LIAZ-5292 alçak katlı şehir içi otobüsünü temel almıştır ve Bauman Moskova Devlet Teknik Üniversitesi ile işbirliği içinde tasarlanmıştır. GAZ elektrik, 30 koltuklu yolcu da dahil olmak üzere 85 yolcu taşıyabilir ve tekerlekli sandalye alanına sahiptir. Veri yolunun elektrik santrali, atmosfere zararlı emisyonların tamamen yokluğu ile karakterize edilen uluslararası çevre standardı Sıfır Emisyon ile uyumludur. Otobüs diz çökme sistemi (sürücünün ön basamak yüksekliğini azaltmasına izin veriyor), video izleme sistemi ve yangın söndürme sistemi, USB şarjı, klima sistemi ve GLONASS ekipmanına sahiptir. Gösterilen modelde gelişmiş bir sürücü bölmesi vardır: gösterge panelinde çeşitli arıza teşhis verilerini elde etmek için bir LED ekran bulunur.


4.43 l deplasmana sahip YMZ-53426 Euro-6 dizel motor, yağ ve yakıt tüketimi, 170-210 hp güç aralığında, 664-780 Nm tork değerinde optimum teknik ve ekonomik parametrelere sahiptir.


GAZ Oto Fabrikası Hakkında

GAZ (www.gazglobal.com), Rusya’nın önde gelen ticari araç üreticisidir. Birçok sektördeki küçük ve orta ölçekli işletmeler, çiftçiler, kamu hizmet kuruluşları, sağlık kurumları ve Rusya'daki ve yurt dışındaki okullar için hafif ve orta ölçekli ticari araçlar yapar. Şirket, Rusya pazarında LCV'nin% 50'sinden ve orta sınıf kamyon segmentlerinin yaklaşık% 70'inden fazlasının payı ile lider rolü oynamaktadır. GAZelle NEXT, GAZON NEXT, GAZelle İŞ, Sobol BUSINESS ve Sadko, GAZ'ın model yelpazesinin çekirdeğini oluşturur. Şirket 5.000'in üzerinde tipte otomobil parçası ve bileşeni üretmektedir. GAZ, kendi Ar-Ge merkezini ve 20'den fazla yüksek teknoloji operasyonunu yürütmektedir. GAZ montaj operasyonu, kilit alanlarda% 85'e ulaşan otomasyon seviyesine sahip 583 endüstriyel robot kullanmaktadır. GAZ araçlarının yanı sıra, şirket Volkswagen ve Daimler için araç üretir. Şirket Nizhny Novgorod'da bulunuyor.