Rus devi, Gaz Türkiye Türkiye’de bayi ağını güçlendirmeye hız verdi

13.07.2019.
Rus devi, Gaz Türkiye Türkiye’de bayi ağını güçlendirmeye hız verdi

Türkiye pazarına ilk olarak 2004 yılında giren, Rus otomotiv devi GAZ Group, daha önce distribütörler aracılığı ile yürüttüğü faaliyetlerini doğrudan sürdürme kararı aldı. Sakarya’da montaj tesisi bulunan Rus şirket, Türkiye genelinde bayi ağı kurma çalışmalarına hız verdi

SAKARYA’DA MONTAJ YAPIYOR
Sakarya’daki montaj tesislerinin olduğunu işaret eden Gaz Group Uluslararası Operasyonlar Direktörü Leonid Dolgov, “Burada sadece montaj yapılmakta. Diğer distribütör zamanında sadece kamyonet üretilirken ürün gamımızı genişleterek şimdi hem kamyonet hem de 11,5 ve 13,5’luk panelvanları da üretiyoruz” dedi.

ÖNCELİK BU İKİ İLDE
Türkiye genelinde hali hazırda 16 bayi ve 36 servis istasyonlarının olduğunu aktaran Dolgov “Bayi ayısını artırmayı düşünüyoruz. Uygun adaylar çıkarsa bu sene öncelikle Konya, Gaziantep gibi bölgeleri hedefliyoruz” dedi.

FİYAT AVANTAJI YÜKSEK
Ürünlerinin önemli bir fiyat avantajı sağladığına vurgu yapan Dolgov “Fiyat fayda dengesi olarak baktığınızda bizim ürünlerimiz çok uygun. Çok avantajlı bir ürün sunuyoruz. Satın almada ciddi fiyat avantajınız var. Ürünlerimiz yüzde 25-35 aralığında daha uygun. Bu yıl satışlarımızı ikiye katlamayı hedefliyoruz. Aracın dizaynına bakınca herhangi bir zafiyeti yok. Bakınca aslında bu fiyat farkı bana göre çok fazla. Ama neden bu fiyat farkını koyuyoruz ve neden bu özveride bulunuyoruz? Araçlarımız gözüksün, trafiğe çıksın, insanlar bilsin görsün diye böyle bir fiyat farkı oluşturduk. Üç senede ve 150 km garantimiz var. Bakım aralığı da 20 bin km. Servis teşkilatımız eğitimli. Yedek parça tedarikte sorun yok. Ciddi stoğumuz bulunuyor. Satıştan çok marka algımız önemli” dedi.

TÜRKİYE PAZARINA GÜVENİYORUZ
Türkiye pazarının geçen yıl yüzde 42 daralmasına karşın Türkiye pazarına güvendiklerini kaydeden Dolgov “Alımlar geciktiriliyor ama bu uzun sürmez” dedi. Dolgov açıklamasının devamında “Uzun vadede Türkiye’de üretip, yurt dışına ihraç etmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.